ریزش مو

ترازو PH یک شامپوی مطلوب

بهترین شامپو برای ریزش مو

این عضو انجمن متخصصان پوست جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخن‌هایش با اشاره به گونه شامپوهای مطلوب برای گیسو، اعلام کرد: به کارگیری از یک شامپو با PH مطلوب قادر است راهی برای دوری از ریزش گیسو باشد. یک شامپو می بایست چربی پوست را از دربین غالب شود و در عین اکنون ساقه موی را کم آب و آسیب پذیر نکند. برهین مبنا PH شامپو برای هر موی می بایست گوناگون باشد. بطور کلی PH پوست رمز اسیدی و میان پنج عدد ۵.۵ میباشد و PH شامپوها معمولا قلیایی بوده و بالای هفت می‌باشند. یک شامپو با PH پنج و نیم، چربی پوست رمز را از فی مابین نمی‌پیروزی و به واحد سنجش چرب بودن پوست، PH شامپو می بایست بیش تر باشد. هر فرد با دقت به حالت موی و پوست خویش بایستی شامپویی با PH مطلوب گزینش نماید.

خطر ریزش گیسو با شوره رمز

او در رابطه شوره رمز که دیگر ادله ریزش موی در اشخاص میباشد، بیان کرد: شوره راز نوعی قارچ میباشد که روی پوست راز پرورش کرده و موجب ملتهب شدن پوست و ریزش گیسو می‌گردد. این جور بیماری رمز نیز بایستی دورازشوخی گرفته شود و با استعمال از شامپوهای ضدشوره از این مسئله خودداری کرد.

از شامپوهای دربردارنده قابل انعطاف کننده طبیعی به کار گیری نمائید

تمیزی‌فر در رابطه قابل انعطاف کننده‌های جانور در شامپوها نیز توضیحاتی اعطا کرد و ذکر کرد: معمولا استعمال از شامپوهایی که دربردارنده قابل انعطاف کننده می باشند، برای موها موثر میباشد؛ به دلیل آنکه این قابل انعطاف کننده‌ها طبیعی می‌باشند مانند آلوءورا، انبه یا این که روغن زیتون و یا این که پروتئین هیدرولیز گردیده. این قابل انعطاف کننده‌ها با نفوذ به کوتیکول گیسو، حالتی طبیعی به گیسو می دهند و از ساخت الکتریسیته و شکنندگی موها (که سبب ساز ریزش گیسو می گردد) دوری مینمایند. در به کارگیری از قابل انعطاف کننده‌ها لازم میباشد دقت داشته باشیم که نباید برهه زمانی متعددی روی گیسو بمانند؛ به دلیل آن که با نفوذ بیشتراز حد در کوتیکول، سبب ساز کدر شدن تدریجی موها میشوند و شست وشو موها طاقت فرسا‌خیس می‌گردد.

کراتینه کردن گیسو ممکن میباشد سرطانزا باشد!

این کارشناس پوست و موی همینطور بابیان اینکه کراتینه کردن موی ضمن اینکه موجب ریزش گیسو می شود، عواقب خطرناک دیگری را نیز به همپا داراست، خاطرنشان کرد: حرارت ماده‌ای که سبب ساز میگردد کراتین به گیسو بچسبد در طولانی بازه زمانی ممکن میباشد سرطانزا باشد و بایستی با احتیاط و نهایتا یک کدام از- دو توشه این فعالیت صورت بپذیرد.

عادات غذایی موءثر در ریزش موی

تمیزی‌فر در رابطه رژیم‌های غذایی اثر گذار در ریزش گیسو اذعان کرد: رژیم غذایی طبیعی که پروتئین و ویتامین و کربوهیدرات به مقدار کافی داشته باشد، از ریزش موی در شخص خودداری میکند. گهگاه در یک رژیم غذایی نامناسب، کمبود مواد موردنیاز تن مانند آهن، روی و ویتامین‌های مجموعه بی و دی و ... موجب ریزش گیسو میگردد. سفارش ما به اشخاص مصرف بیش تر میوه‌ها، صیفیجات و لبنیات میباشد که کمبودهایی مانند ویتامین دی را جبران میکند. اخذ معدود کالری در رژیم‌های غذایی شدید نیز موجب ریزش موی می شود.

او در انتها تاکید کرد: اشعه ماوراءبنفش نیز یکی‌از عواملی میباشد که منجر ریزش موی می گردد.

ارسال دیدگاه برای این مطلب
آرشیور مطالب
آمار وبلاگ
کل مطالب : 2
کل نظرات : 0
بازدیدکنندگان امروز : 1
بازدیدکنندگان دیروز : 0
بازدید امروز : 1
بازدید دیروز : 0
کل بازدیدکنندگان : 32
کل بازدیدها : 54